#sprzątaMY las

Las zapewnia nam tlen, oczyszcza powietrze, wpływa korzystnie na klimat. Jest domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Poprawia nasze samopoczucie, jest najlepszym miejscem do wypoczynku i rekreacji. Śmieci zupełnie do lasu nie pasują. Nie tylko szpecą i zniechęcają do odwiedzania lasu, ale przede wszystkim są śmiertelnym zagrożeniem dla wielu zwierząt. Rozkładając się często uwalniają chemiczne substancje, które mogą skazić wodę, powietrze i glebę.


Aby pomóc przyrodzie i oczyścić piękne, polskie lasy, Szkolne Koło Wolontariatu przyłączyło się do zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę akcji #sprzątaMY las.
20 września 2019r. w godzinach od 11:30 do 13:30, czternaścioro ósmoklasistów, członków SKW wraz z opiekunami: panią Katarzyną Gleska – Janiaczyk i panią Natalią Stasik pojechało na teren Leśnictwa Wrzosy, gdzie razem z uczniami z jednej z toruńskich szkół z dużym zaangażowaniem sprzątali tamtejszy las. W wyniku akcji nasi uczniowie zebrali sporo worków śmieci, które w końcu wylądowały tam, gdzie ich miejsce, czyli na wysypisku.
Mamy nadzieję, że ta akcja, tak samo jak coroczne „Sprzątanie świata”, uwrażliwi wszystkich na problem wyrzucania śmieci w nieodpowiednich miejscach. Pamiętajmy, żeby na co dzień dbać o nasze środowisko i nie śmiecić.

Natalia Stasik

 Obejrzyj galerię zdjęć