„Kamizelka dla pierwszaka – bezpieczna droga do szkoły”

W środę, 9 października w Szkole Podstawowej w Łysomicach odbyła się coroczna gminna akcja „Kamizelka dla pierwszaka – bezpieczna droga do szkoły”. Dyrektor szkoły, Pan Jan Kalinowski przywitał wójta gminy Łysomice, Pana Piotra Kowala, przedstawicielki Urzędu Gminy w Łysomicach, Komendy Miejskiej Policji i Banku Spółdzielczego w Toruniu, który tradycyjnie jest współorganizatorem akcji oraz uczniów klas pierwszych z terenu gminy Łysomice.


Uczniowie wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowali i zaprezentowali kolorowe transparenty i hasła promujące noszenie kamizelek odblaskowych. Dzieci obserwowały symulację wypadku drogowego i akcję ratunkową przeprowadzoną przez strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Papowie Toruńskim. Oglądały pokaz sprzętu ratowniczego oraz wyposażenia wozu strażackiego. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyło się przebywanie w kabinie auta. Największe wrażenie zrobił jednak pokaz tresury psów policyjnych. Chętne dzieci z radością głaskały bohaterów pokazu. Panie policjantki z Komendy Miejskiej w Toruniu utrwaliły z pierwszoklasistami podstawowe zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Uroczystość miała na celu uświadomienie dzieciom jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze oraz wyrobienie nawyku noszenia kamizelek i elementów odblaskowych. Maluchy miały możliwość zobaczyć prze policyjną tubę jaka jest różnica w widoczności osoby ubranej w kamizelkę odblaskową i bez kamizelki. Dzieci wyciągnęły bezbłędne wnioski.
Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali książeczki edukacyjne, opaski oraz zawieszki i kamizelki odblaskowe, a także słodką niespodziankę.

Anieszka Dukowska

 Obejrzyj galerię zdjęć