Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5 grudnia przypadał Międzynarodowy Dzień Wolontariusza i z tej okazji w naszej szkole odbył się apel podczas, którego członkowie Szkolnego Koła Wolontariusza przybliżyli swoim kolegom ideę wolontariatu.
Uczniowie podczas spotkania obejrzeli filmik „Mała historia dobroczynności”, wysłuchali historii różnych wolontariuszy, obejrzeli prezentację multimedialną wyjaśniającą czym jest wolontariat i pokazującą jak wygląda on w naszej szkole.

Uczniowie klas 0 i 1 wysłuchali piosenki pt. „Piosenka o pomaganiu”, a ich koledzy z klas 4-8 piosenki Sojki „Tolerancja”. Obie piosenki były podkładem muzycznym prezentacji zdjęć pokazujących różne oblicza i przejawy pomocy. Wszyscy uczniowie obejrzeli krótki filmik zatytułowany „Pomagając innym pomagasz sobie”.
Podczas spotkania wszyscy jego uczestnicy w ogromnym skupieniu słuchali i oglądali prezentowane treści. Widać było ich zainteresowanie i chęć dowiedzenia się czegoś więcej o wolontariacie i tym, jak on wygląda w naszej szkole. Mamy nadzieję, że to spotkanie przybliżyło wszystkim ideę wolontariatu i może w przyszłości kolejni uczniowie zdecyduje się dołączyć do Szkolnego Koła Wolontariusza albo zostać wolontariuszami gdzie indziej. Należy pamiętać, że „każdy wolontariat jest inny, ale z każdego czerpie się cenne lekcje, które są największym wynagrodzeniem, nie takim materialnym, ale takim najcenniejszym – które zostaje na całe życie”.

Natalia Stasik

 Obejrzyj galerię zdjęć