Jasełka kl. IV - VIII

Zgodnie z tradycją naszej szkoły ostatni dzień przed przerwą świąt Bożego Narodzenia miał charakter uroczystej refleksji nad świętami. 

 

 

W pierwszej części cała społeczność szkolna uczestniczyła w wigiliach klasowych. Drugą częścią wspólnego świętowania był udział wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły w przedstawieniu „Jasełka”. W tym roku uczniowie wcielający się w postacie Biblijne, od stworzenia świata i biblijny obraz raju aż po powitanie nowo narodzonego króla w osobie Jezusa Chrystusa. Celem przedstawienia była refleksja dotycząca przygotowania duchowego do nadchodzących świąt oraz odwieczna walka dobra ze złem. W czasie bezpośrednio poprzedzającym Boże Narodzenie nabiera ono szczególnego znaczenia. Wiąże się to ściśle nie tylko z przyjściem na świat Chrystusa - Mesjasza, ale przede wszystkim naszego przyjęcia Jego zbawczego dzieła zapoczątkowanego przez przyjęcie ludzkiej postaci.
Przedstawienie teatralne miało charakter refleksji nad najważniejszymi wydarzeniami biblijnymi. Od pierwszego upadku Adama i Ewy po zbawcze wydarzenia narodzenia Emmanuela. Podczas wędrówki Świętej Rodziny, pastuszków oraz królów można było podjąć refleksje nad osobistym przyjęciem Chrystusa do swojego serca. Poza odniesieniem do aktualnych problemów i trudności wiary, widoczne było klasyczne odniesienie do tradycji chrześcijańskiej, obchodów świąt Bożego Narodzenia. W natłoku codziennych obowiązków i skupieniu na gromadzeniu dóbr materialnych często zapominamy o wartościach duchowych i uniwersalnych, które są przecież tak ważne w naszym codziennym życiu. W czasie przedstawienia śpiewem kolęd wprowadzeni zostaliśmy w nastrój radości i wspólnoty chrześcijańskiej.
Po przedstawieniu życzenia złożyli wszystkim Pan Dyrektor wraz z Panią Wicedyrektor a także przybyły specjalnie na tę uroczystość proboszcz naszej parafii.

Arkadiusz Wnykowski

 Obejrzyj galerię zdjęć